Neden PVP Server Oynamalıyız?

Neden PVP Server Oynamalıyız?

Merhabalar,

Bu yazımızda Metin2 PVP serverlar'ın, Metin2 TR sunucusu karşısında neden tercih edilebileceğini anlatmaya çalışacağız.

Metin2 pvp serverlar ülkemizde 2010 yılından bu yana aktif olarak oynanmaktadır. Peki resmi sunucu oynamak varken, neden pvp server oynuyoruz?

İşte Nedenleri:

1. Özelleştirilmiş, kullanıcı talepleri doğrultusunda geliştirilmiş oyun.

Metin2 pvp serverlar, özelleştirilmiş oldukları için ve kullanıcı talepleri doğrultusunda geliştirildiklerinden dolayı oynanış olarak bir çok yönden resmi sunucuya göre daha eğlenceli oyun deneyimi sunmaktadır. Metin2 resmi TR sunucusu bağımsız bir işletme olmadığından dolayı, kararlarını hep yurt dışı onayı ile alabilmektedir. Bu sebepten kullanıcıların istek ve görüşlerine genellikle önem verilmez. Ancak private serverlar, tamamen bağımsız oyun altyapıları sayesinde oyuncularının fikir ve önerilerini anında oyun içerisine uygulayabilirler. Bu durum, önerilerine kulak asılan oyuncuyu TR sunucusunda ''servis edileni'' oynamak yerine; kendi fikirleri doğrultusunda özgünleştirdiği PVP serverda oynamaya itmektedir

 

2. Daha az hile kullanımı.

Metin2 TR sunucusunda yıllardır çözümü üretilmeyen bir problem de hile kullanımı. Oyun piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren binlerce kez güncellendi. Ancak hile kullanımlarının önüne tam olarak asla geçilemedi. Fixlenen herhangi bir hile, 24 saat içerisinde güncellenerek tekrardan kullanılabilir hale getiriliyor. Bu durum oyun içerisinde haksız rekabet oluşturduğu gibi oyun piyasasına da ciddi zarar veriyor. Bir takım oyuncuların öne sürdüğü bir teoriye göre  aslında, Gameforce tüm bu hilelerin farkında ve isterse çok kolay şekilde önüne geçilebilir. Ancak oyun geliştiricileri bu hilelerin önüne geçmek yerine bu hilelerin satılmasına göz yumuyor. Çünkü satılan her hile programından gelir elde ediyor. Ancak bu durumun asılsız olup olmadığını asla bilemeyiz.

Öte yandan pvp serverlarda hile kullanımı, TR sunucusuna kıyasla oldukça düşük.  Oyuncular haliyle, hile kullanımına izin vermeyerek tam rekabet ortamı sunan PVP serverları tercih ediyor.  Bu şekilde oyun içi ekonomi daha dengeli işliyor, herkes emeğinin karşılığını alıyor.

 

3. Kolay ulaşılabilirlik.

Hemen hemen herkesin başına gelmiştir. TR sunucusunda oynarken bir problemle karşılaştığınız zaman desteğe ticket atmanız gerekir. Ancak bu ticketlara genellikle geri dönülmez. Oyun yetkililerine ulaşmak oldukça zordur. PM'lere cevap vermezler. Ancak PVP serverlarda durum çok daha farklıdır. Bir probleminiz olduğu zaman attığınız ticketlara anında cevap gelir. Ayrıca dilerseniz oyun içerisinden de rahatlıkla GM'lere ulaşabilirsiniz.

4. Dropları ayarlanmış oyun.

Resmi sunucunun droplarından sıkılmış oyuncular, daha zor ya da daha kolay server arayışlarına girebilmektedir. Bu noktada PVP serverlar oyunculara bir çok farklı oyun zorluğu derecesini sunabilmektedir. Dilerseniz günlerinizi ayırsanız da bir çelik dahi giyemeyeceğiniz ekstra zor bir server oynarsınız, dilerseniz ise oyuna başlar başlamaz tüm itemlerinizi dizip vs'nin tadını çıkarabileceğiniz bir server. Seçim tamamen sizin!

 

5. Görev çeşitliliği.

Bir çok PVP server , oyuncularına çok daha sürükleyici bir oyun deneyimi yaşatmak amacıyla görev odaklı oyun ortamı sunar. Görevler TR serverına göre çok daha çeşitli ve yapması çok daha eğlenceli olabilir. Görevlerinizi yaparken bir yandan da karakterinizi geliştirmek hiç bu kadar keyifli olamazdı.

 

6. Ödüllü turnuvalar.

Metin2 TR sunucu hiçbir zaman ''gerçek'' para ödüllü turnuvalar düzenlemez. Ancak günümüzde bir çok pvp server oyuncularına ödül olarak güzel paraların verildiği, vs turnuvası, lonca turnuvası olmak üzere turnuvalar sunmaktadır.

 

7. Eventler.

Metin2 PVP serverlar, event gerçekleştirme bakımından TR sunucusuna kıyasla çok daha öndedir. Hem daha çeşitli, hem daha keyifli eventlerin var olması oyuncuları, Metin2 TR sunucusu yerine PVP server oynamaya iten bir başka nedendir.