Metin2 PVP Serverlar Hesap Güvenliği Rehberi

Metin2 PVP Serverlar Hesap Güvenliği Rehberi

Merhabalar,

Metin2 her şeyden önce oldukça emek gerektiren bir oyundur. Çoğu zaman ise karakterimize emek harcamanın da ötesinde yatırım yaparız. Oyun için ciddi paralar harcayabiliriz. Bu kadar paranın yatırılıp emeğin harcandığı bu oyunda bazen hesap güvenliğimiz için almaya üşendiğimiz ufak tedbirler yüzünden hesabımızı ya da itemlerimizi çaldırabiliriz. Bu durum insanı çileden çıkartabileceği gibi ciddi anlamda maddi-manevi zarar da verir. Ancak bunun önüne geçmek mümkün:

Bu yazımızda sizlere ister Metin2 PVP server oynuyor olun, ister Metin2 TR oynuyor olun, hesap güvenliğiniz için uygulayabileceğiniz bir takım taktileri paylaşacağız.

Keyifli okumalar.

 

1. Şifre önlemleri.

Öncelikle oyundaki karakterlerinize ait şifreleri mutlaka özenli seçin. Şifreleriniz birbirini yenileyen basit karakterler ya da sıralı numaralar olmasın. (aaaaaa, 123456, qwerty,asdfgh gibi.)

Şifrenizin karakterinizin ismi ile bir bağlantısı olmamasına özen göstermeye çalışın. Örneğin karakterinizin adı ''Fenerbahçeli'' ise şifreniz ''1907fb'' olmasın.

Mümkünse seçeceğiniz şifre başka platformlarda kullandığınız bir şifre olmasın. Örneğin Facebook şifreniz ile Metin2 şifrenizin aynı olmamasına özen gösterin. Bunun nedeni Facebook hesabınızı ele geçiren bir kişinin aynı şifreyi Metin2 hesabınızda da denemek isteyebileceği ihtimalidir.

Şifrenizde özel karakter ve numara kullanmanız, hesabınızın ele geçirilme ihtimalini büyük ölçüde düşürecektir. (723WrC.. şeklinde)

 

2. Aldatmacalar.

Oyun içerisinde GM olduğunu iddia eden kimselere kesinlikle inanmayınız. GM mesaj attığında PM kutusunun üzerinde büyük bir GM rozeti bulunur. Bunun dışında isminde GM kelimesi bulunsa bile o kişiye inanmayınız. Ayrıca unutmayınız ki gerçek bir GM, kimseden kullanıcı adı ya da şifresini istemez.

''Çekiliş var haberin yok mu?, SS'ini paylaşmışlar linke tıkla bak'' şeklinde gönderilen mesajların tamamı sizleri dolandırma amaçlıdır. Zaten bu mesajlarda size gönderilen linklere tıkladığınız zaman sizleri genellikle kullanıcı adı ve şifre girmenizi isteyen bir pencere karşılar. Burada amaç sizin bilgilerinize ulaşılmasıdır. Bu şekilde mesajları kesinlikle görmezden gelin ve ne olursa olsun oyuna giriş yapmak dışında hiçbir yere şifrenizi yazmayın.

Ufak da olsa web tasarım bilgisine sahip olan kimi dolandırıcılar bazen oynamakta olduğunuz Metin2 PVP server ın neredeyse aynı görünüme sahip fake sitesini oluşturabilirler. Bu fake sitelere kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmak istediğiniz an bilgileriniz karşı tarafın eline geçecektir. Bu yüzden oyunun sitesine girerken, doğru siteye girmekte olduğunuzun kontrolünü mutlaka yapın.

3. Arkadaş ile hesap paylaşımı.

Metin2 oldukça samimi arkadaşlıkların kurulabildiği bir oyundur. Kimi zaman gerçek hayatımızdan tanıdığımız kişiler ile oynarız bu oyunu kimi zaman ise daha önce hiç tanımadığımız birisi ile oyundan arkadaş oluruz. Bu arkadaşlıklar oldukça temelli ve sağlam olabileceği gibi kimi zaman dolandırma amaçlı da kurulabilmektedir. Bu sebeptendir ki oyundan tanıştığınız birini, tam olarak tanımadan -ki bu zaman alan bir süreçtir- onunla karşılıksız ticaretler yapmayın. Ne kadar iyi bir insan olduğunuzu düşünseniz de  bir gün dolandırıldığınızda kişinin ne kadar iyi rol yaptığını fark etmek oldukça üzücü olacaktır.

 

4. Ekstra korumalar.

Eğer oynamakta olduğunuz PVP serverda mobil koruma, güvenli bilgisayar sistemi, pin kodu uygulamaları varsa bunları mutlaka kullanın. Bu tarz güvenlik önemlerini almanı, hesabınızı korumanıza ve emeklerinizin boşa gitmemesi hususunda size mutlaka fayda sağlayacaktır.

Unutmayın  şifrenizi sizden biz istesek bile vermeyin:)

Bir başka metin2 pvp server konusunda görüşmek üzere.

Keyifli oyunlar.