Metin2 Pvp Server Reklam Nasıl Verilir? Oyuncu Nasıl Çekilir?

Metin2 serveri açmak dünyanın en kolay işidir. Gidersiniz vps-hosting sağlayan bir firma bulursunuz size onlarca files seçeneği vs.'yi 30tlye verirler.
Ancak iş reklama geldiği zaman değişir.
Türkiyede günde ortalama 20'den fazla metin2 pvp serveri açılıyor ve bunların %99'u bir ay geçmeden kapatıyor.
Bunun en temel sebebi oyuncu çekememeleri.
Peki neden oyuncu çekemiyorlar? Nasıl serverlerini dolduracaklar?
Aslın yapılacak işlemler çok basit, gelin sizler için yazdığımız tamamı denenmiş reklam çeşitlerini görelim.

İlk olarak sizlere reklam vereceğiniz daha sonra reklam vermeyeceğiniz/vermemeniz gereken yerleri sayacağım.

Önerdiğimiz reklam çeşitleri:

  1. Pvp tanıtım siteleri oyuncu çekmek için dört dörtlük alanlardır. Bunun nedenini size şöyle örnekleyeyim. Örneğin bir oyuncu googleye "metin2 tr tipi serverler" yazdı, peki kim çıkacak pvpler.net gibi yani bizim gibi sitelerden sizin serverlerinizi dolduracaklar.
  2. Google adwords. Neden mi? yukarıda belirttiğim gibi kullanıcılar googleye "1-105 emek server" yazdığı zaman en yukarıda bu sefer pvp tanıtım sitelerini değil sizi görecek. Bu sayede direkt hedef kitle sitenize girecek.
  3. Facebook ve instagram sponsor reklamları. İnstagramda reklam verdiğiniz zaman orada hedef kitlenizi ayarlayıp sadece metin2 ile ilgili birşeylar aratmış veya yazmış kişiler sizin reklamını instagramda gezerken görür.
  4. İtemci.com, peki neden? İtemci'yi aslınca çok önerdiğim söylenemez ancak yüksek bütçeli reklam çekerseniz iş görecektir. Ama kalkıpta 250TL'lik reklam alacaksanız boşuna paranızı harcamayın. Bu bizden ve aynı zamanda itemciden reklam almış 30 kişinin site analyticslerine bakılıp hesaplanmıştır. Sayısal ve görsel veridir. 250TL'lik alacağınız reklamda serverinize 20 kişi bile girmez.
  5. Youtuber reklamları. Youtuberlerin yaptığı tanıtım tarzındaki reklamların etkisi kanıtlanmış ve gerçektenten etkisi en yüksek reklamlardan birisidir.


Önermediğimiz reklam çeşitleri:

  1. Türkmmo. Arkadaşlar şuna bir netlik getirelim, türkmmoya vereceğiniz reklamların hepsi çöptür. Neden? Çok basit Türkmmodaki üyelerin veya ziyaretçilerin %85'i developerdir yani oyun oynamak için değil; para kazanmak veya oyun geliştirmek için gelirler. Geri kalan %15'lik kısımda onlarca reklam arasından gelip sizi bulması çok zor. 5 oyuncu bile çekemezsiniz.
  2. Sms reklamları. Sms reklamları gerçekten getiri sağlayan reklamlardır ancak devletin son dönemlerdeki artan sms reklamlara karşı aldığı önlemler sms atan kişileri caydıracak derecede. Hapis cezası var diyebilirim. Bu yükün altına girerseniz oyuncu çekersiniz. Ek olarak artık başlık almak zorlaştı ve sms alacağınız arkadaşın numaralarının gerçek metin2 oyuncusu olduğunu bilemezsiniz. Hatta ve hatta smsleri gönderdiğini bile bilemezsiniz.


Bu reklamların tümünü sitemizden karşılayabilirsiniz. TIKLA!